בתי עם בתל אביב יפו

ביום שני, ה-30.1.2012 תתקיים ישיבת מועצת עיר של תל אביב יפו. אגיש שם הצעה לסדר (הראשונה שלי) על בתי עם בתל אביב יפו, להלן עיקרייה:

מתוך אלו שרצו במותה של המחאה היו כאלו שייחלו לחורף. בחורף, הם ידעו, לא יהיה לאנשים היכן להתכנס וכל ההתרחשות החברתית האדירה של חודשי הקיץ תוריד הילוך, או טוב יותר מכך, תעלם. אך המחאה של הקיץ האחרון היא נכס עירוני שיש לשמר ולא להרוס.

בישיבת המועצה הקרובה, אציע להשמיש בניינים שיהוו בתי עם, בתים להתכנסות חברתית לכל אחד ולכל מטרה, ללא שאלת שאלות, רק תוך התחייבות המתאספים כי מדובר במפגשים שאינם למטרות רווח כלכלי.

בניינים אלו ילקחו מתוך המצאי העירוני של מבנים נטושים שישופצו לטובת הנושא ובמתנ"סים קיימים, שהפעילות בהם כיום מוגבלת בשלל הגבלות. הזמנת מקום בהם תעשה באמצעות אתר אינטרנט שקוף אשר מראה את הפעילויות שכבר מתקיימות ואת הזמנים והחדרים הפנויים, על בסיס כל הקודם זוכה, בלי בירוקרטיה ובלי מתווכים פוליטיים. דוגמא אזרחית מעוררת השראה לכך היא בית העם ברחוב רוטשילד.

כמו כן, חלק מהבתים שיושמשו יהוו פתרונות קצרי טווח לאנשים שנותרו ללא קורת גג ויופעלו ע"י אנשים מקרב אוכלוסית חסרי הבית ודרי הרחוב עצמם, לצד פעילים שהתנדבו להפעילם זה מכבר.

 

בנוסף, אשאל את ראש העירייה את שתי השאילתות הבאות בנוגע לתחנה המרכזית ולשקיפות התקציב העירוני:

1. מבנה התחנה המרכזית החדשה, בו עוברים מידי יום כ-100 אלף איש ונמצא בשכונה צפופה, פועל ללא אישור כיבוי אש וללא ביטוח. האם הוצא למקום צו סגירה וצו פינוי? האם העניין נדיון בביהמ"ש בבקשה להקפאת הליכים של חברת התחנה המרכזית החדשה? מתי יתבצע צו הפינוי? ומה יהיה גורל העסקים במקום?

 2. בתגובה לעתירת התנועה לחופש המידע ותנועת עיר לכולנו התחייבה העירייה במאי 2010 להשיק לקראת תקציב 2011 מערכת שאילתות לאיתור מידע בתקציב בדומה למערכות המקוונות של האוצר ביחס לתקציב המדינה. בפרוטוקול הדיון בבית המשפט נכתב: "במסגרת פרויקט עירייה זמינה ולטובת שיפור השירות לתושב, מתכוונת העירייה להשיק לקראת שנת התקציב 2011 מערכת שאילתות לאיתור מידע בתקציב העירייה, בדומה למערכת המקוונת של משרד האוצר ביחס לתקציב המדינה." האם בכוונתך לעמוד בהבטחתך לבית המשפט הנכבד, ולקראת תקציב 2013 לפתח מערכת שאילותות ידידותית לציבור הרחב?

פורסם בקטגוריה דברים שעשיתי בעירייה, מרחב ציבורי, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

השאר תגובה