לקראת ישיבת המועצה: שאילתות על התחנה המרכזית והפרסום בבית אגד

ביום שני הקרוב (21.5.2012) בשעה 18:00, תתכנס מועצת העיר תל אביב יפו לישיבה במרכז עינב. אני הולכת לשאול את ראש העירייה חולדאי מה קורה עם המשך הפעלתה הלא חוקית של התחנה המרכזית "החדשה" ולמה הוא ממשיך לאשר את השילוט על בניין בית אגד אחרי שנים של שיפוצים מדומים:

  1. מידי יום עוברים בתחנה המרכזית עשרות אלפי אנשים. למרות זאת, היא פועלת מזה תקופה ארוכה ללא היתר בניה וללא רישוי עסקים. מכתב המפרט את הליקויים והבעיות הקשות נשלח אליך ב-7.2.12 וב-15.4.12 ונותר ללא מענה, לא ממך ולא מהייעוץ המשפטי של העירייה. מדוע ראש העירייה ממשיך להתעלם מהבעיה החברתית והסביבתית שהתחנה המרכזית גורמת לה ומדוע העירייה לא משתמשת בסמכותה ולא פועלת לפי ההסכם שנחתם עם חברת התחנה המרכזית ב-2001?

כפי שפורסם בעיתון הארץ ב-15.3.12, בבית אגד שנמצא בפינת הרחובות דרך בגין ומוזס, נערכים לכאורה שיפוצים משנת 2005. הפיגומים בצד המזרחי צרים מהתקנות ומהווים תפאורה בלבד, ואין שום התקדמות משמעותית בשיפוץ למרות השנים הרבות שחלפו. חוק הדרכים שילוט – 2009 קובע בסעיף 7 כי בתקופות שיפוץ מותרת התקנת שלט בצמוד לפיגומים לכל היותר למשך שנה והעירייה רשאית להאריך את תקופת השילוט בשנה נוספת, אם טרם הסתיימו עבודות הבניין. מדוע העירייה שבה ומעריכה את היתר השילוט למרות שברור כי מדובר בשיפוץ סרקשמטרתו העיקרית היא פרסום במקום בולט ורווחי לבעלי השלט על נתיבי איילון?

מתוך מיצג Q שנערך בבניין העירייה כחלק מספטיבל תלוי במקום

גם חברי בעיר לכולנו הכינו לראש העירייה שורה של שאילתות בענייניה הבוערים של העיר: תגבור מערך מוניות השירות בעיר, וויתור על דרישת שיפוי בתכנית הדולפינריום, התקנת מתקן גישה אלחוטי על ידי חברות סלולאריות, מצבם וזכויותיהם של עובדי הקבלן בעירייה, הקמת מאהלי מחאה, רווחי אגרות שילוט על בניינים ריקים, הפעלת רמזור בטיילת וחניית רכבים על נתיב האופניים בשנקין.

בנוסף, יעלה חברי לסיעה אהרון מדואל הצעה לסדר על ביטחון אישי בתל אביב יפו. להלן עיקריה:

1) הפניית משאבים קיימים תוך תוספת תקציב קטנה יחסית שלא תדרוש הטלת מס נוסף על הציבור.  העירייה תפנה חלק מהפקחים שכבר פועלים בשירותה ממשימות קיימות ופחות דחופות וגם ממשימות שאין להן הצדקה כיום (דו"חות חניה בכחול לבן, הטרדת פעילי מחאה ודרי רחוב ועוד) לטובת סיורים רגליים בצמדים בשכונות העיר השונות.

2) הסיורים יערכו ע"י פקחי העירייה שכבר כיום יש להם סמכויות לעכב אדם עד להגעת שוטר, וכבר היום מתורגלים בשת"פ עם המשטרה. הסיורים יהיו בצמדים וברגל. נוכחות צריכה להיות על המדרכות, בסמטאות, בחניונים, בשטחים ציבוריים, ולא במכונית סגורה שעושה רושם בעיקר על אזרחים שומרי חוק, אך זוכה להתעלמות של עבריינים.

3) התוכנית לא תכלול פריסת מצלמות המונית שהנה בזבזנית, פוגעת בפרטיות והוכחה כלא יעילה במקומות רבים.

4) התכנית תכלול מתן התייחסות מיוחדת ומוגברת לשכונות הדרום ובהן לאזור התחנה המרכזית.

5) העירייה תימנע מפגיעה בפרנסת הזרים בעיר. אין שום הגיון וצידוק לסגור עסקים של זרים ולאסור עליהם לעבוד. פעולות אלו של חולדאי מגבירות את הסכנה שידרדרו לפשע.

6) לא יהיה שינוי בסמכויות של הפקחים. אין רצון ליצור משטרה עירונית "פרטית" של חולדאי אשר כבר הוכיח בעבר שאינו יודע להפריד בין סדר ציבורי ובין אג'נדה פוליטית. הפתרון שלנו נועד להיות פתרון זמני לטווח הקצר והבינוני עד אשר ממשלת ישראל תוביל פתרון ארוך טווח על בסיס כוחות המשטרה.

7) בניגוד לתכנית חולדאי הדורשת זמן להיערכות ולקבלת אישור משר הפנים. התכנית המוצעת על ידינו ניתנת ליישום מיידי וזול יחסית.

פורסם בקטגוריה דברים שעשיתי בעירייה, מרחב ציבורי, תחבורה, עם התגים , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

השאר תגובה