עצומה: שיפור שירות התל אופן לאלתר

שירות התל אופן הוא אחד מהדברים החיוביים היחידים שקרו בענייניי תנועה בתל יפו בתקופת חולדאי. כמו כל פרויקט חלוצי, גם לתל אופן היו חבלי לידה אשר ניכרו בשירות המוצע, בבלוג התל נו פאן חזי גווילי פרסם בעקביות שלל תקלות שאפיינו את הפעילות בחודשייה הראשונים. אולם, לאחרונה, חבלי הלידה התפתחו לכדי שרשרת תקלות הפוגמת באופן מהותי בחוויית הנסיעה שמציע השירות. דווקא בגלל חשיבות התל אופן כאמצעי חלופי לתנועה בתל אביב ויפו, חשוב לשמור על רמת שירות אמינה שלו, שתאפשר לרוכבים לסמוך עליו כאמצעי נסיעה לעבודה ולמחויבויות וסידורים אחרים, המצריכים עמידה בזמנים. גם שעות הפנאי שלנו, לא צריכות לעבור בהמתנה ארוכה למענה השירות הטלפוני שאמור לטפל בבעיות.

עצומה שפתחתי עם כמה חברים קוראת לחשוף את מהות הבעיות, לוח הזמנים לפתרונן המהיר ומועד השקה מחודש לפרויקט לאחר פתרון הבעיות שפוגמות כיום בשירות, לצד דרישה לקבלת שלושה חודשי שימוש בחינם לבעלי המנויים.

החזרת אופניים לתחנה, מסתבר שלפעמים צריך כמה אנשים כדי לעמוד במשימה

אנא עזרו להחתים כמה שיותר משתמשים על העצומה ולהעביר אותה הלאה. בתגובת העירייה לכתבה שפורסמה על תביעה ייצוגית בנושא נאמר כי ישנם כיום כ-17,500 מנויים שנתיים, מגיע להם שירות טוב תמורת האמון שהם נתנו במערכת.

לכבוד: רון חולדאי, ראש עיריית תל-אביב-יפו

אנו מנויות ומנויי ,תל אופן" קובלים על השירות הגרוע של הפרויקט ומצהירים בזאת כי נמאס לנו להיות שפן הנסיונות שסוחב על גבו את תקלות "תקופת ההרצה".

שירות האופניים השיתופי של עיריית תל אביב-יפו הושק בקול תרועה באפריל 2011. מאז הצטרפו לשירות למעלה מ-10,000 מנויים. אך חבלי הלידה ארוכים וגם היום, למעלה משנה לאחר השקת המיזם נתקלות ונתקלים המנויים בשירות בעייתי ובתקלות מרובות אשר גורמות לשימוש להיות בלתי אפשרי. שנה אחרי השקתו, מרגיש המיזם יותר כפיילוט ופחות כאותו שירות איכותי אותו מתיימרת העירייה להציג.

יום-יום מגיעים אנו לתחנות בהן:

 • המסוף אינו עובד או לתחנות בהן אין אופנים בשעות השיא, כאשר הכי חשוב לנו להגיע הביתה אחרי העבודה.
 • התחנות העמוסות באופניים תקולות, עד כדי כך שאין בהן מקום להחזרת האופניים בהם אנו משתמשים באותו הרגע.
 • נמאס לנו לבזבז עשרות דקות שיחה עם המוקד כדי "לדווח" על אותן תקלות או להתלונן שהאופניים שהחזרנו לא הוחזרו, או לקבל חיובים על זמן בו בעצם לא נסענו.
 • נמאס לנו שאין למוקד שיחת חינם למוקד.
 • נמאס לנו לצעוד מתוסכלים מתחנה תקולה לתחנה תקולה בחיפוש אחר אופניים תקינים. (מרחק של כקילומטר ויותר בדרום העיר)
 • ונמאס לנו לרכוב בעודנו אוחזים בתיק היד בשל המחסור התמידי בגומיות לקשירה בסבל האחורי.

לאור התקלות המתוארות לעיל – אנו מנויות ומנויי תל-אופן, הגרים או עובדים בתל אביב יפו והצטרפו לשירות הניסיוני במהלך שנתו הראשונה, דורשות ודורשים פתרון לאלתר של הבעיות בשירות, חשיפה ציבורית למקור הבעיות, המהלכים שעושים לפתרונן, ותאריך יעד ל"השקה" מחודשת של הפרויקט במתכונתו ה"סופית" והאמינה, לצד החזר כספי שווה ערך לשלושה חודשי שירות, או להארכה של המנוי בשלשה חודשים באופן אוטומטי כפיצויי על השירות הפגום ועוגמת הנפש שנגרמה לנו במהלך שנה זו. 

* תלונות ספציפיות אפשר לשלוח באתר התל אופן, או לדוא"ל הישיר של החברה המפעילה, FSM שירותי קרקע בע"מ: info@fsm-tlv.com

פורסם בקטגוריה דברים שעשיתי בעירייה, סביבה, תחבורה, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

5 תגובות בנושא עצומה: שיפור שירות התל אופן לאלתר

 1. מאת רונן ברוך‏:

  באחת משיחות הטלפון השבועיות שלי עם המוקד, אמרתי להם שהתקלות הולכות והופכות ללא נסלחות עם צבירת הותק של הפרוייקט. בתגובה היא אמרה לי שידוע, ועומד להיות שדרוג תוכנה בתקופה הקרובה ויפתור הרבה מהבעיות.
  האם ידוע לך משהו על שדרוג זה? איזה בעיות הוא יפתור? למתי מתוכנן?

 2. מאת שרון מלכי‏:

  הי רונן,
  את התקלות שהתקבלו במערכת בינתיים מסרבים לתת לנו.
  אמור להיות שדרוג של התוכנה, אבל לא ברור לי עד כמה הוא יענה לבעיות בשירות, מה גם שחלקן אינן קשורות בתוכנה, אלא בשירות עצמו. חלק ממטרות העצומה היא ליצור קהילה אכפתית ובעלת עוצמה שתעקוב אחר השינויים הללו ותדרוש שקיפות מלאה באשר לאופני הטיפול.

 3. מאת איתמר‏:

  בעיות התוכנה הן רק חלק מהבעיה. לטעמי, הבעיה המרכזית לגמרי תלויית בני אנוש- דובר עם תחילת המיזם שהם ילמדו את דפוסי השימוש ויתגברו את המקומות הנדרשים בתיגבור בשעות שרלוונטיות לכל תחנה ותחנה, לכל אזור ואזור. אבל זה לא קורה. כן, יש שינוע מסויים, אבל רחוק ממספק. שוב ושוב אני מגיע לתחנה שליד הבית שלי בשבע וחצי בבוקר, הרבה לפני שעת הלחץ, ומוצא בה בין 0-3 זוגות. להוסיף על זה את בעיות התוכנה והיעדר הזיהוי של אופניים ואת התחזוקה הלקויה, בסופו של דבר, הרבה פעמים אני צריך למצוא פתרונות תחבורה חלופיים.
  כן, זה חלק עתיר עבודה וכח אדם, ואני מנחש שלכן הוא פחות כדאי או משהו לחברה שמנסה למקסם את רווחיה. אבל בלי שינוע מסיבי הרבה יותר, זה לא יעבוד

 4. מאת נועה‏:

  יצא לי להשתתף ב 2 פילוטים שעמותת ישראל בשביל אופניים יזמה, ובלא מעט פגישות של משתמשי תל אופן מתוסכלים בניסיון למפות את התקלות ולשפר את השירות.

  למיטב ידיעתי, התובנות הועברו לנציגי העירייה ולחברה המפעילה.
  אולי כדאי שתיצרו איתם קשר.

  בהצלחה!!!

 5. פינגבאק: בישיבת המועצה הקרובה: הצבעת אי אמון בחולדאי | שרון מלכי

השאר תגובה