מדרכות העיר אינן שטח פרסום לזנות

היום (5.6.2012) אחרי הצהריים, התקיימה מחאה נגד השידול לזנות שנעשה באמצעות כרטיסים המפוזרים בניגוד לחוק העזר העירוני לשמירת הסדר והניקיון. המחאה היא פרי יוזמה אזרחית מעוררת השראה של נשים, בהובלתן של איריס שטרן לוי, רעות גיא ורבות נוספות, שהחליטו לעשות מעשה נגד הפרסום הפרוע והבלתי חוקי של זנות על מדרכות העיר.

על התופעה הפסולה והצורך הדחוף בהפסקתה הצביעה זה מכבר חברתי לתנועת עיר לכולנו, יעל בן יפת בקוד האתי נגד הצגת פרסומות פורנוגרפיות. למרות שהקוד התקבל במועצת העיר, הוא לא נאכף.

מחלקת הביטחון העירונית מנעה היום את כניסת המוחות והמוחים לבניין העירייה, ועל כן הכרטיסים שנאספו בשבועות האחרונים לא הגיעו ליעדם, לשכתו של ראש העירייה- רון חולדאי, ונשפכו בפתח בניין העירייה.

הכרטיסים בפתח בניין העירייה

בתום ההפגנה, נאספו הכרטיסים על ידי המוחות והמוחים לשני שקים גדולים, אותם ביקשתי להכניס למשרדי בעירייה. לאחר וויכוח עם אנשי הביטחון של העירייה שביקשו למנוע את הכנסת החומרים לבניין בטוענה כי מדובר בפרסום אסור העובר על החוק (!!), הותר לי לבסוף להכניס את הכרטיסים למשרדי.

השקים עם הכרטיסים

מצורף מכתב ששלחתי הערב, לראש העירייה, רון חולדאי, בו שאלתי אותו מדוע הוא אינו פועל בנושא.

מר חולדאי שלום,

רציתי לשתף אותך במסר שהועבר היום אחה"צ במחאה שהתקיימה למרגלות בניין העירייה (לאחר שכניסת המוחות והמוחים לבניין העירייה נמנעה) נגד תופעת השידול לזנות באמצעות כרטיסים המפוזרים ברחוב.

מפזרי הכרטיסים המשדלים לזנות, עוברים בין היתר על חוק העזר העירוני לשמירת הסדר והניקיון, אך למרות זאת, אינם נענשים.

כפי שניתן לראות בתמונה המצורפת, המוחות והמוחים קוראות/ים לך: "חולדאי תטפל בזבל הזה" ואני מצטרפת אליהן/ם.

מצפה לשמוע מדוע התופעה החמורה אינה מטופלת? והאם וכיצד יש בכוונתך לשנות המצב?

בברכה,

שרון מלכי

פורסם בקטגוריה דברים שעשיתי בעירייה, מרחב ציבורי, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

5 תגובות בנושא מדרכות העיר אינן שטח פרסום לזנות

 1. מאת ינון‏:

  שרון, סומכים עלייך שתמשיכי לקדם את המחאה המוצדקת הזו. ההחפצה של נשים צריכה להיות מוקצה, בטח ובטח מפרסום חוצות יומיומי שנגיש לכל אחד בעל כורחו. מאוד חרה לי שרק חברות מועצה הביעו תמיכה בנושא, ושלא היה אף חבר מועצה שעשה זאת.

 2. מאת שרון מלכי‏:

  ינון, אני יכולה לומר לך בוודאות שחברי לסיעה בעיר לכולנו, נשים וגברים כאחת, מגנים את התופעה ומסכימה איתך לגמרי שהמחאה הזו חייבת להמשך עד למיגור התופעה.

 3. במקרה השבוע הייתי בעירכם וחשבתי שזה מכוער ביותר.

  השאלה היחידה שיש לי היא האם ההפגנה היא נגד הלכלוך או שמא משהו אחר מאחוריה?

 4. מאת מיכאל אלכסנדר‏:

  בשמחה אצטרף למאבק להכריח את חולדאי למנוע מהתועבה הזאת. כבר שנים אני תוהה איך פרסום הזנות כל כך נפוץ ברחבי העיר שרואה עצמה כמרכז הליברליות וההומניזם בישראל.

 5. פינגבאק: חולדאי מציג: התעלמות נחושה מכרטיסי השידול לזנות | שרון מלכי

השאר תגובה