חולדאי מציג: התעלמות נחושה מכרטיסי השידול לזנות

פעמים רבות כשמדברים על חולדאי, יש המכנים אותו ביצועיסט, אבל במקרה של זיהום העיר בכרטיסים המשדלים לזנות, זה וודאי לא תופס. לכאורה, חולדאי אומר שחייבים לטפל בכך, אך הוא עושה זאת בקריצה ובכאילו.

בראשית 2009 התקבלה במועצת העיר החלטה שהעלתה חברתי לסיעת עיר לכולנו, יעל בן יפת, לאימוץ קוד אתי נגד הצגת פרסומות פורנוגראפיות, לפיו יחול איסור גם על הפצת כרטיסי שידול לזנות בתל אביב יפו. הקוד על מהלכיו הברורים לא יושם ותופעת פרסום הפורנוגרפיה בעיר, ובייחוד הכרטיסים לשידול לזנות הלכה והחמירה. אם פעם הכרטיסים היו מונחים על חלונות מכוניות וסלי אופניים, כיום הם מפוזרים במסות על רצפת מדרכות העיר.

בראשית יוני (2012) קבוצת פעילות הביאו לחולדאי את קצה קצהו של קרחון הכרטיסים לפתח העירייה. הכרטיסים היו אמורים להגיע ללשכתו בקומה ה-12, אך לצערי גברתני האבטחה לא נתנו לפעילות להיכנס. כרטיסים נוספים הובאו לחולדאי חודש לאחר מכן, בראשית יולי, אך גם אז, נמנעה כניסתן של הפעילות. אולם שינוי בשטח אין. לצד אי העשייה המובהקת של חולדאי בנושא, ועל אף אימוץ הקוד האתי, לפתיחה של הסדרה אלנבי, על תעשיית החשפניות בעיר, חולדאי דווקא הגיע, ואף הודה כי הוא "מכיר את כל המחילות בעיר".

הכרזה הוכנה על ידי שחר ב. קוטני

כמו בסוגיות אחרות בהן הוא כושל לטפל, כדיור, תחבורה ורווחה, גם כאן חולדאי מעדיף להפנות אצבע מאשימה לעבר הממשלה והמשטרה. אבל תכלס, הוא פשוט לא מספיק רוצה לטפל בנושא. פרופ' אסתר הרצוג סוברת כי את התשובה לאי הטיפול נמצא איפה שמונח הכסף: "נראה כי את שגשוגה וקסמה בעולם מבססת העירייה במידה לא מבוטלת על הזנות. הזנות מביאה, כנראה לפי ניסיונם של פרנסיה תיירים רבים (כמו, למשל, בתאילנד) וכך העיר מרוויחה גם כסף וגם "דירוג" גבוה כ"עיר חמה"."

בישיבת מועצת עיר שכינסה האופוזיציה העירונית ברשות עיר לכולנו ב-9.7.2012, הועלה לסדר היום נושא כרטיסי השידול לזנות על ידי תמי זנדברג (מרצ). אני הבהרתי לחולדאי על בימת מועצת העיר שהטיפול בנושא מוזנח כי הוא לא באמת רוצה לטפל בו: "אנחנו רואים שכאשר העירייה מעוניינת להעלים עין היא יודעת לעשות את זה בנחישות. כך, בעוד עין אחת פקוחה וראש העירייה עומד כאן ואומר- זאת תופעה איומה, נוראה ופסולה, עינו האחרת נסגרת לפעמים, קורצת, אומרת- כן, זה נורא, ולא- אנחנו לא נעשה עם זה באמת שום דבר, לפחות לא שום דבר שקרוב לרמת הנחישות בה אני [חולדאי] אמרתי שדפני ליף וחבריה לא יגיעו לרוטשילד. אני חושבת שאם אנחנו נטפל בנושא הזה בנחישות דומה לזאת שהופעלה לגבי דברים אחרים שקרו בעיר הזאת, התופעה הזאת לא תהיה חלק מהנוף העירוני. זה לא בעיה לעשות את זה, אנחנו יודעים איפה זה קורה, אנחנו יודעים היום שהכרטיסים האלה מפוזרים ברוטשילד ובאבן-גבירול ובאלנבי ובירקון, ואין שום בעיה לשלוח לשם פקחים בשעות מסוימות של הערב והלילה- שיעמדו שם ויחד עם עבודת הפיקוח השוטפת שלהם יחפשו גם את אותם אנשים שמפזרים את הכרטיסים האלה, ושאותם פקחים שנמצאים גם ככה ברחובות יצלמו, ואותם הפקחים ימסרו את המידע הזה לעירייה.

בקיצור, אני  חושבת שעם נחישות ורצון טוב ושתי עיניים פקוחות, ולא עין אחת פקוחה ועין אחת קורצת, אנחנו נוכל לטפל בעניין הזה ביעילות, במהירות, ותוך זמן קצר עם פעולה נחושה התופעה הזאת יכולה להצטמצם עד לרמה בלתי מורגשת."

ומה חולדאי אמר בתגובה? הוא המשיך לקרוץ והתחמק: "הצעתנו היא- להמשיך לפעול מול גורמי האכיפה המוסמכים, קרי משטרת ישראל וכן להקפיד על סילוק הכרטיסים במסגרת מאמצי הנקיון בעיר. אנחנו מצהירים לפרוטוקול כי ביום בו תימסר לעירייה סמכות כלשהי בתחום הזה, היא תמומש באופן מיידי."

אחת מהאמירות על חולדאי היא שכבצועיסט, כשהוא רוצה מאוד משהו, הוא דואג שזה יקרה. הטיפול שלו בסוגיית הכרטיסים המשדלים לזנות אומר אחת משתיים, או שהוא לא רוצה, או שהוא לא ביצועיסט ואני אומרת, שיתכן ששתי האפשרויות נכונות.

השמועות אומרות שבקרוב חולדאי יקבל חלק מהכרטיסים הללו אליו בדואר. אולי זה יצליח להטריד אותו קצת יותר, והוא יפקח את שתי עיניו. רוצות/ים להזכיר לו שממש לא מוצא חן בעינינו אי הטיפול שהוא מפגין בנושא? אתן מוזמנות לחתום על העצומה שנפתחה וגם לעקוב אחר הפעילות בעמוד מבצע להפסקתפרסום הזנות בפייסבוק.

פורסם בקטגוריה דברים שעשיתי בעירייה, מרחב ציבורי, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת בנושא חולדאי מציג: התעלמות נחושה מכרטיסי השידול לזנות

  1. פינגבאק: שוות התייחסות « האחות הגדולה

השאר תגובה