דמוקרטיה בנסיגה: ישיבת מועצת העיר שוב סגורה

ביום שני הקרוב, 6.8.2012, בשעה 18:00, תיערך ישיבת מועצת עיר של תל אביב יפו. חולדאי בצעד אנטי דמוקרטי אופייני, שוב החליט לקיימה בקומה ה-12 של בניין העירייה, הרחק מעין הציבור. בישיבה האחרונה שהתקיימה ב-25.6.2012 בדלתיים פתוחות קיבל חולדאי תזכורת לתסכול שתושבות רבות חשות כלפיו. זה לא נח ולא נעים להיות לא אהוד, אך זו לא סיבה טובה דיה להיות אנטי דמוקרטי. למעשה, זהו אחד הבסיסים של דמוקרטיה, החובה של נבחרים להיות חשופים לרחשי התושבות והתושבים כלפיהם, גם כשזה לא נעים. במקום זאת, חולדאי העביר עם חבריו לקואליציה עוד 38,000 ש"ח לתגבור עלויות האבטחה בישיבות המועצה וכופה עלינו לקיימן בחדר גבוהה ומנותק, כמו שהוא אוהב לעשות את הפוליטיקה שלו.

למרות הצעדים הכוחניים הללו, חברי לסיעת עיר לכולנו יעלו בפניו שאלות לא פשוטות לגבי מדיניותו הבעייתית בתחומים שונים. אני הולכת לשאול אותו שתי שאלות על מדיניותו בתחום הדמוקרטיה העירונית: על התעמרותו בפעילי המחאה המבקשים לממש את זכותם הדמוקרטית ולמחות בעיר ועל הסתרתו את הנכסים העירוניים- הנכסים של כולנו- למרות פיתוח של מערכת עירונית פנימית בימים אלו.

 שאילתא 1

לפני כחודש שוב השתמשת בשירותי הדוברות העירוניים כשירותי יח"צ פרטיים ובסרטון בו הופעת אמרת "העיר תל אביב יפו בראשותי היא עיר המחאות והדמוקרטיה". ישנן דוגמאות רבות לאופן הלא דמוקרטי בו אתה מנהל את העיר ואשאל אותך הפעם רק על אחת מהן:

העירייה בראשותך התעקשה לקבל הפעיל החברתי תמיר חג'ג' אישורים ממכבי האש, המשטרה ורישוי עסקים כשהוא רצה להקים אוהל מחאה חברתי והגבילה את זמן הקמתו והשימושים בו באופן דרקוני.

1. מדוע העירייה בראשותך עושה איפה ואיפה ומאפשרת לתחנה המרכזית בה עוברים עשרות אלפים מידי יום לפעול ללא אישור המשטרה וכיבוי אש, אבל דורשת אותם מאוהל מחאה?

2. האם ראש העירייה רואה בסדר וניקיון ערך העולה על ערך הדמוקרטיה ומשתמש בו ככלי לניגוח והגבלת זכות הביטוי בעיר?

 שאילתא 2

הנכסים העירוניים הם נכסים השייכים לכולנו, תושבות ותושבי העיר. כידוע, את המערכת ניהול הנכסים המיושנת עומדת להחליף מערכת חדשה.

1. האם הסתיים תהליך האפיון של מערכת הנכסים העירוניים החדשה כמתוכנן במאי 2012? במידה וחלו עיכובים, מתי תהליך האיפיון צפוי להסתיים?

2. האם איפיון המערכת עונה על העקרונות המאפשרים שימוש חופשי במידע, כפי שהועברו ע"י נציגי הסדנא לידע ציבורי, התנועה לחופש המידע, יאפא, תל-אביב פתוחה ועיר לכולנו לנציגי העירייה (במרץ 2012)? וכיצד מתייחס האפיון לצורך בהנגשת והשקפת הנכסים העירוניים לתושבות ותושבי העיר?

בנוסף, חברי לסיעה, יואב גולדרינג, יעלה הצעה לסדר על מצוקת הדיור של הסטודנטים בעיר שתקדם לה הפגנה שתחל ב-17:30 מחוץ לעירייה- דמוקרטיה על אפו וחמתו של חולדאי. פרטים נוספים אפשר למצוא באירוע הפייסבוק ואפשר גם לחתום על העצומה.

ולסיום: עוד קצת חדשות לא כל כך טובות. מסתבר שחולדאי אינו לבד, או שמה הוא הכתיב את הטון וכעת יש עיריות נוספות המתנכלות למוחים ולדמוקרטיה, כגון ראשון לציון ומכבים רעות. את הפרטים המלאים ניתן לראות במהדורה 155 של הירקון 70 (החל מדקה 1:50).

פורסם בקטגוריה דברים שעשיתי בעירייה, מרחב ציבורי, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת בנושא דמוקרטיה בנסיגה: ישיבת מועצת העיר שוב סגורה

  1. פינגבאק: זורמים עם תאגידים | שרון מלכי

השאר תגובה