בנוהל: עיריית תל אביב יפו ממשיכה לגרור אופניים

בחודשים האחרונים טיפלתי בנושא גרירת האופניים על ידי פקחי העירייה ובבעיית מחסור החניות לאופניים שמחייב רוכבות ורוכבים לחנות את אופניהם שלא במתקני החנייה. בשל לחץ שהופעל על העירייה, הורה לכאורה המנכ"ל להפסיק את גרירת האופניים עד ליצירת נוהל בנושא.

מספר חודשים הייתה לנו הפוגה, והנה עיריית תל אביב יפו הודיעה כי גובש נוהל לגרירת אופניים. על פי הפרסום העירוני, נראה כי אין בנוהל חדש, מלבד הטלפון (03-7240866) אליו ניתן להתקשר כדי לאתר את האופניים שנגררו.  ההתראה של 24 השעות לפני הגרירה הייתה לכאורה גם קודם, כמו גם שיקול הדעת הנרחב שגבולותיו אינם ברורים באשר להפרעה לציבור הנשענת על חוק העזר העירוני לשמירת הסדר והניקיון.

אופניים

בכתבתו של אילן ליאור ב'הארץ' בנושא צוין כי נרשמה עליה משמעותית במספר הגרירות מ-2009 ועד היום. בעוד ב-2009 נגררו 300 זוגות אופניים, בשנת 2011 מספר גרירות האופניים עמד על 650 זוגות.

בכתבה אמרתי כי: "נוצר פה מצב אבסורדי. יש גידול מינימלי במספר החניות לאופניים, לצד מדיניות בה לא מציבים חניות אופניים באזורי מגורים וברחובות צרים ולמעשה דוחפים את ציבור הרוכבים להפריע לסדר הציבורי. טוב שעשו עכשיו נוהל, אבל כל הנוהל הזה לא בא לשנות במאומה את המציאות. הוא גם לא נותן הגדרות ברורות ומשאיר את כל שיקול הדעת בידי הפקח. את בעיית התשתית לא פותרים. שוב אנחנו מדברים כאן על איזה שהוא מהלך שברובו הוא מהלך של יחסי ציבור ולא מהלך שפותר את הבעיה."

 ביום שני הקרוב, 10.9.2012, אגיש הצעה לסדר במועצת העיר בה אציע קוד אתי לפיקוח העירוני, שבין היתר עוסק בגרירת האופניים. באתר עיר לכולנו תוכלו למצוא פרטים נוספים לגבי ההצעה וישיבת מועצת העיר.

פורסם בקטגוריה דברים שעשיתי בעירייה, מרחב ציבורי, סביבה, תחבורה, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

2 תגובות בנושא בנוהל: עיריית תל אביב יפו ממשיכה לגרור אופניים

  1. מאת אלה‏:

    לא ייאמן, אנא עדכנו אחרי הישיבה, אין מצב שזה ממשיך.

  2. פינגבאק: גרירת אופניים בלב תל אביב – עכשיו הסרט | שרון מלכי

השאר תגובה