תורת הנסתר- התקציב העירוני של תל אביב יפו 2013

ביום שני הקרוב, 24.12.2012, בשעה 18:00, תיערך ישיבת מועצת עיר של תל אביב יפו. חולדאי ממשיך לסגור את הישיבות לציבור, גם את זו הקרובה, בו הוא צפוי להעביר את התקציב העירוני על סך 4.89 מיליארד שקלים.

מסתבר שלא רק את ההחלטות על התקציב הוא מעדיף לעשות הרחק מעין הציבור, אלא גם את התקציב עצמו הוא לא מעלה לאתר העירייה. זאת בניגוד להחלטת בית המשפט שחייב את העירייה לפרסם את התקציב העירוני לציבור, בעקבות עתירה שהגישה עיר לכולנו יחד עם התנועה לחופש המידע ב-2010. נכון לכתיבת שורות אלו, כל מה שניתן למצוא באתר העירייה הוא הודעה לעיתונות המדגישה את ההשקעות ומתעלמת מהקיצוצים הכואבים שיערכו השנה. הצעת התקציב ל-2013 איננה ותקציב 2012 מעביר לדף לא קיים.

למרות זאת, אני וחברי לסיעת עיר לכולנו הולכים להציע אלטרנטיבות לתקציב הנסתר מעיני הציבור. ועוד לפני זה אנו הולכים לשאול אותו שורה של שאילתות על כמה וכמה נושאים בוערים בעיר. להלן שתי השאילתות שלי:

1) בספטמבר 2012 הצעתי ליצור אמנת פיקוח שתכתב ע"י הפקחים והציבור. אתה סברת כי אין בכך צורך. אולם שופטת בית המשפט המחוזי, ד"ר מיכל אגמון-גונן, סברה אחרת וב-19.11.2012 פסקה כי פקחי העירייה לא פעלו באופן מידתי והורתה לעירייה לגבש נהלים לשמירה על המרחב הציבורי מבלי לפגוע בזכויות חסרי הבית. האם החל גיבוש הנוהל והאם הועבר ריענון הנחיות לפקחים לאור פסיקת ביהמ"ש?

רחוב בן עטר

2) לאחרונה התבשרו דיירי רחוב בן עטר כי רחובם ישופץ. אולם השיפוץ לא יכלול ריהוט רחוב חדש (ספסלים וכו), חניות אופניים ושתילת עצים. האם ראש העירייה סבור כי ראוי שתושבי שכונת פלורנטין יזכו לרחובות עם רמת גימור הדומה לאזורים צפוניים יותר? אם כן, מה בכוונתך לעשות על מנת להבטיח זאת?

 לאחר משלוח השאילתא בעניין שיפוץ רחוב בן עטר, עודכנו התושבים כי רוחב המדרכה ברחוב לא מאפשר הצבת ריהוט רחוב וכי עבודות הפיתוח נדחו לשנת 2014. ככל הנראה חולדאי החליט שאם פלורנטין חיכתה כל כך הרבה שנים של הזנחה, תושביה ימשיכו לחכות לרחובות ראויים במשך עוד שנתיים וגם אז, מקום לשבת ועץ רענן לחסות בצילו ימשיכו להיות פריבילגיה של רחובות צפוניים יותר.

עדכון, 23.12.2012, 23:04: בשעה טובה תקציב 2013 עלה מתישהו במהלך היום לאתר העירייה. קצת יותר מ-24 שעות לפני שהוא אמור להיות מאושר, כדי להבטיח שמי שרוצה לבקר בו טרם אישורו לא יספיק. ושלא תחשבו שהקישור בדף הבית של העירייה מביא אל התקציב- הוא עדיין מוביל לנתונים שהעירייה רוצה שנראה ממסיבת העיתונאים. תקציב 2012 לכאורה דווקא שם, אבל עדיין מוביל לדף שלא נפתח.

פורסם בקטגוריה דברים שעשיתי בעירייה, מרחב ציבורי, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

2 תגובות בנושא תורת הנסתר- התקציב העירוני של תל אביב יפו 2013

  1. מאת לרמן‏:

    נראה שלא תקצבו מספיק בסעיף שקיפות

  2. מאת שרון מלכי‏:

    לרמן, כמו שאומרת הקלישאה, יש דברים שכסף לא יכול לקנות, ונראה לי שמה שעושה כאן את ההבדל הוא הרצון- או העדרו..

השאר תגובה