החצר האחורית- נווה שאנן מציגה 14 שנות הזנחה באדיבות חולדאי

מזה למעלה מחצי שנה מאז שרון חולדאי החליט על סגירת ישיבות מועצת העיר לציבור. ביום שני הקרוב, 14.1.2013, תתקיים הישיבה השמינית ממנה מודר הציבור. למרות ניסיונותיו של חולדאי לקיים את הדמוקרטיה העירונית הרחק מעיני הציבור, אני וחברי לסיעת עיר לכולנו ממשיכים להפנות אליו שאלות נוקבות על מדיניותו.

בישיבת המועצה שהתקיימה ב-26.11.2012 שאלתי את חולדאי על הזנחת שכונת נווה שאנן שבאה לידי ביטוי בין היתר במכת חולדות שמגיעות אל פחים פתוחים עמוסי אשפה לא מפונה.

חולדאי והחולדות, שירי כהן גונן, ידיעות תל אביב, 11.1.2013

בתשובתו הגדיר עצמו חולדאי כמבין גדטח ממני בחולדות (לא שהתיימרתי להבין משהו בחולדות מעבר להפעלת היגיון בריא) ופסק כי: "(הסיבה שהחולדות מגיעות- ש.מ) זה לא מפחי הזבל". והמשיך ואמר: "החולדות מגיעות לזבל בהרבה מאוד מקומות אחרים ולא הן לא הזבל עצמו בפחי הזבל. זאת המציאות." אז מסתבר שבמציאות של חולדאי יש משהו שמושך חולדות לשכונת נווה שאנן. מהו אותו משהו מלבד סטנדרטים נמוכים של תברואה? לחולדאי פתרונים. כתבה בנושא התפרסמה בידיעות תל אביב האחרון.

 כמו עוד רבים אחרים, אני סבורה כי שכונת נווה שאנן משמשת כחצר האחורית והמוזנחת של חולדאי. במשך למעלה מעשור לכהונתו כראש עירייה הוא הקפיד להמשיך ולהזניח אותה והתוצאות ניכרות בשכונה. מעשי רצח ואלימות, תחושת בטחון ירודה, התפרצות מחלות ומכת חולדות. חולדאי צודק, זוהי המציאות, אבל זו מציאות שאפשר וצריך לשנות אותה. מהלכו האחרון במסגרתו הוצבו בשכונה מצלמות ובקרטב מתוכננים לתגבר אותה בבריונים היא כמו לשים פלסטר על פצע פתוח.

שכונת נווה שאנן צריכה בראש ובראשונה השקעה בתשתיות חברתיות ופיזיות לאנשיה. הפגנה בנושא התקיימה ביום ראשון ה-6.1.2013, ובה פעילות ופעילים מהשכונה וממקומות נוספים בעיר באו לעירייה לספר לחולדאי שזו מציאות קשה שחובתו לשנות. הוא בתגובה הציב גדרות בכניסה לעירייה ולא נראה בשטח.

נשים דורשות בטחון לנשים בדרום תל אביב, הפגנה בעיריית ת"א יפו ב-6.1.2013

בישיבת המועצה הקרובה ב-14.1.2013 אשאל את חולדאי האם הוא מתכוון לשנות את מדיניות ההזנחה בשכונות הדרום. זוהי לשון השאילתא לגביה הוא ישיב: שכונות הדרום הוזנחו במשך שנים – מבחינת תקציבי תשתיות חברתיות ופיזיות. לאחרונה אנו עדים לשורה של מעשי אלימות, אונס והתפרצות מחלות באזור נווה שאנן. אחרי שנים של הזנחה, האם, ואם כן, כיצד העירייה מתכוונת להפסיק להתייחס לשכונות נווה שאנן ושפירא כחצר האחורית של העיר? כיצד יש בכוונתך לתמוך באוכלוסיות מוחלשות? באוכלוסיה המבוגרת שחיה במקום? בהתמודדות עם מרכזי הזנות והסחר בסמים? במתן מענה לצרכי מהגרי העבודה והפליטים מאפריקה באופן שוויוני יותר בשכונות העיר?

פורסם בקטגוריה דברים שעשיתי בעירייה, מרחב ציבורי, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

3 תגובות בנושא החצר האחורית- נווה שאנן מציגה 14 שנות הזנחה באדיבות חולדאי

  1. מאת מזרחי אורנה‏:

    שלום רב
    אני פונה בשם מספר משפחות שקנו דירות ברחוב עקיבא אייגר 21 , מביעים חששותינו לעבור לדירות בעיקר עקב ההזנחה וחוסר פעילות משקמת של האזור. מחכים לשינוי באזור התחנה המרכזית כפי שהובטח , כך שנוכל לגדל את ילדינו בבטחה.

  2. מאת שרון מלכי‏:

    אורנה, ב-14 השנים האחרונות המצב בשכונות נוה שאנן ושפירא הלך והדרדר. אני תקווה כי בבחירות קרובות לרשות העירייה יהיה ראש/ת עירייה שתשקיע בשכונות הללו באמת.

  3. פינגבאק: לקום, לצאת, לרקוד ולתרום ספריי פלפל | שרון מלכי

השאר תגובה