לחיות אחרת: חזון מקיים לתל אביב יפו

אי שם בחורף 2008 החלה הפעילות של עיר לכולנו כתנועה עירונית שהאמינה שאפשר וכדאי לחיות אחרת בתל אביב יפו, שהעיר יכולה להיות אחרת, מכילה ומגוונת לכל האוכלוסיות שגרות בה.

בבחירות 2008 הצגנו את החזון העירוני של עיר לכולנו בכמה וכמה תחומים. בחזון פרסנו את הדרכים בהן אפשר לשנות כיוון, כך שהעיר תהיה לכולנו. זעקת המחאה החברתית על יוקר המחייה והדיור ועל איכות התחבורה והחינוך, חיזקה את החיוניות בעמדת עיר לכולנו בארבע השנים האחרונות, כשהמשכנו להאבק מספסלי האופוזיציה העירונית על האפשרות שתל אביב יפו תהיה ידידותית לכל תושביה, חברתית וסביבתית.

רחוב ארלוזרוב בתנועה אחרת

לחשוב ולהאמין שאפשר שיכול להיות אחרת מהמציאות הקיימת זהו אתגר לא פשוט, אבל תנאי הכרחי ביצירת הכוחות לשינוי. בפורום קיימות ותחבורה של עיר לכולנו הקרוב ננסה לגעת בנקודה הזו בדיוק.

מפגש הפורום יערך הפעם עם אביב לביא בנושא: שינוי עמדות בקרב הציבור והחזון הסביבתי העירוני. זה יקרה ב-30.1.2013, יום רביעי, בשעה 20:00, בבית העם ברוטשילד 69.

לביא הוא אחד המומחים בהצעות בנות יישום לעירוניות אחרת וחברה אחרת. הוא פועל ומפרסם במשך שנים תפיסות חדשניות של חיים טובים, בנושאי תחבורה, צרכנות, מים, אנרגיה, תזונה ועוד נושאים רבים אחרים, שלשמחתי במהלך השנים חלקם התקרבו לחשיבה המיינסטירימית וחלקם עדיין רחוקים ממנה.

אשמח לראותכן/ם שם.

פורסם בקטגוריה דברים שעשיתי בעירייה, מרחב ציבורי, סביבה, תחבורה, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

השאר תגובה