לקום, לצאת, לרקוד ולתרום ספריי פלפל

הפרוייקט One Billion Rising, מתקיים בכל העולם מדי שנה ב-14 לפברואר, חג האהבה, לציון התעוררות נשית והפסקת האלימות המשתוללת כלפי נשים. דווקא בחג האהבה יוצאות מיליוני נשים בעולם ובמקומות שונים בארץ לריקוד בקריאה למען עולם בטוח יותר לנשים בכל הגילאים. חברתי לקבוצת נשים מקסימה: מאיה ויינברג, אלה בן אהרון, רעות גיא, ענת רוזיליו וענת הוד, במטרה לחבר את האירוע הבינלאומי ליום-יום המקומי: לקום, לצאת, לרקוד ולתרום ספריי פלפל.

היוזמה לקניית ספריי פלפל הגיעה מהרחוב, בעקבות דיווחים חוזרים ונשנים של קשישות, נשים חסרות בית ובזנות בדרום תל אביב על אונס ואלימות שהן חוות מידי יום, אשר הצביעו על ספריי פלפל כאמצעי שיכול לסייע להן במקרים תקיפה ואונס.

שנים של הזנחה עירונית וממשלתית של שירותים ותשתיות הביאו לכך ששכונות דרום תל אביב הפכו למקומות מסוכנים בכלל ועבור נשים בפרט. התרסיסים לכשעצמם אינם פתרון לאלימות ולמצבי המצוקה הקשים אליהם נקלעות נשים. הספריי הנו רק פתרון זמני ומיידי וכן כלי ליצירת קשר עם אותן נשים שקופות החיות בשולי העיר המופקרים והמוזנחים ביותר. הפתרון הנדרש לשינוי מצב זה הוא בהשקעה עירונית וממשלתית.

הארוע מתארח ביום חמישי, ה-14.2.2013 בסטודיו נעיםדרך סלמה 46 מ-21:00 ועד לאחרונת הרוקדות.

יהיה אפשר לרכוש ספריי פלפל במבצע 1+1: אחת לך ואחת לאישה אחרת ויהיו מופעי מחול ומייצגים, לצד ווידאו דאנס ולקינוח מסיבת חג האהבה. כל תרומה שתאסף תיוחד לרכישת ספריי פלפל. ואם רוצות, אפשר לתרום באופן מאובטח, באתר Paypal.

 

פורסם בקטגוריה דברים שעשיתי בעירייה, מרחב ציבורי, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת בנושא לקום, לצאת, לרקוד ולתרום ספריי פלפל

  1. מאת אסתר‏:

    שלום, שרון, רציתי להזהיר מפני ספריי פלפל, מאחר ובמקרים רבים הוא נחטף מידי האישה ומופעל עליה עצמה. ספריי זה הוא עוד דרך להגנה עצמית, אך מיועד לנשים שלמדו להשתמש בו, ובאילו נסיבות. ואם כבר מדובר בהגנה עצמית, כדאי לחלק עלון ובו כמה כללי הגנה עצמית שהוכחו כיעילים, וזאת, כמובן, בשיקול דעת של האישה, המיודעת לנושא. (במקרים רבים ההגנה הטובה ביותר היא להתרחק במהירות האפשרית ממקור הסכנה).
    אסתר

השאר תגובה