פלורנטין ושלוש המשאלות

בימים אלו, וועד השכונה הפעלתני של פלורנטין יוצא בעוד יוזמה מקסימה- סקר צרכים אינטרנטי לשכונת פלורנטין. גרים בשכונה? יש לכם עסק או דירה בה? עובדים, מבלים או לומדים בה? הסקר הזה הוא בשבילכן/ם!

כל מי שגרה בשכונה וכל מי שביקר בה, יודעים כי נדרשים בה שיפורים רבים ומגוונים בכמה תחומים. פעילי השכונה עובדים במשך שנים מול עירייה שבלשון המעטה לא ממהרת להשקיע בה. הסקר (הקצר) יהווה את קריאת הכיוון לפיה יפעל הוועד. בלב הסקר תתבקשו להגדיר מהן שלושת המשאלות שלכם/ן לשכונה בכמה תחומים חשובים: גינות ושטחים פתוחים, חברה ותרבות, חינוך ובריאות וספורט ופנאי.

רחוב בן עטר

פלורנטין היא אחת מהשכונות השוקקות והצפופות של העיר, אך גם אחת מהשכונות שתשתיותיה הן מהמוזנחות בעיר. בשאילתא בנושא דחיית שיפוץ רחוב בן עטר לשנת 2014 שהפנתי לראש העירייה בישיבת המועצה שנערכה -24.12.2012 השיב לי חולדאי כי ישנם רחובות בכל מיני מקומות בעיר בהן העבודות נדחו. כמובן שיש גם רחובות לא מעטים בהם העבודות התבצעו, ומצבם טוב בהרבה משל רחוב בן עטר, או הרחוב השכן אבולעפיה שסובל אף הוא מהזנחה ניכרת ושיפוצו אינו באופק ולמעשה עוד רחובות רבים בשכונה. תושב רחוב אבולעפיה, עידן דלל, העלה לפייסבוק תמונות שמדברות בעד עצמן על ההזנחה שניבטת מכל מקום באבולעפיה והרחיב את היוזמה המקומית לעמוד בפייסבוק: מפסיקים את הזנחת דרום ת"א בחסות עיריית תל אביב-יפו.

לא לגמרי מפתיע שבתל אביב יפו של חולדאי רחובות כבן עטר ואבולעפיה נותרים בעליבותם ושיפוצם נדחה בשנתיים ויותר, בטיילת, שמצבה טוב בהרבה, מושקעים 150 מיליוני שקלים מיותרים, מהר-מהר, לפני הבחירות המקומיות באוקטובר 2013. זוהי למעשה העיר בקליפת אגוז ב-15 השנים האחרונות, מוקפדת ונעימה בייחוד בצפונה ובמרכזה, עם חצרות אחוריות בדרומה.

פורסם בקטגוריה דברים שעשיתי בעירייה, מרחב ציבורי, סביבה, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

2 תגובות בנושא פלורנטין ושלוש המשאלות

 1. מאת עידן דלל‏:

  1. סלילה מחדש של כל הכבישים
  2. חידוש כל הפחים וקיבועם למדרכה כדי שלא יגבנו
  3. הגברת הפיקוח בשעות הלילה

  • מאת זיו אלי‏:

   ראש העיר מחכה לכרשי הנ"דלן שישנו את פניה של השכונה. בו יאלצו לעזוב מעטי יכולת ,משפחות ותיקות של השכונה והבאת אוכלוסיה עשירה (גנטיפקציה).אני מקווה שבפרויקט שוק הסיטונאי ישלב שטח ירוק.

השאר תגובה