האותיות הקטנות של המים

ההסכם בין עיריית תל אביב יפו וחברת המים ווש ממשיך לעשות גלים. בישיבת המועצה האחרונה, שהתקיימה ב- 1.7.2013 שאלתי את ראש העירייה חולדאי: מדוע הוא אינו מורה על תחזוק הברזיות הקיימות כך שיספקו חווית שתייה חופשית ונקייה? ומה בכוונתו לעשות כדי להבטיח שהמידע שנמסר ויימסר לחברה לא ישמש גורמים מסחריים ואחרים? וגם מדוע לא נערך מכרז לעניין הברזיות בתשלום?

השאילתא שהעלתי בישיבת המועצה ב-1.7.2013 ותשובת ראש העירייה

השאילתא שהעלתי בישיבת המועצה ב-1.7.2013 ותשובת ראש העירייה

קיבלתי תשובות חלקיות לשאלותיי (הגדילו התמונה משמאל). בעל פה הוסיף חולדאי כי הדילוג על חובת המכרז היה באמצעות הכרזת המיזם העסקי כפיילוט. עוד אמר כי עוד כשנה הברזיות יוסרו ושהוא בכלל התנגד לפרויקט.

היום (10.7.2013) התפרסמה כתבה מקיפה בהארץ של עידו קינן וג'וני זילבר ובה נחשף ההסכם בין עיריית תל אביב יפו לחברת ווש ובו נשפכו מים צוננים על ההבטחות לפרטיות, מכירת בקבוקים, החלפת ברזיות ציבוריות בפרטיות, פרק הזמן שהוקצב לפיילוט ועוד.

 בתגובה לתשובתו של חולדאי לשאילתא ולחשיפת ההסכם אמרתי להארץ: "אני סבורה שעצם היות הצעירים הללו פרויקט חממה לא אמור לתת להם פטור ממכרז ו/או את הזכות להוציא לפועל מיזם שיש בו כשלי פרטיות ברורים וכיוון מסוכן של הפרטת הנגישות למים במרחב הציבורי. חולדאי אמר בישיבת המועצה שהוא בכלל לא היה בעד הרעיון, ובשאילתה עצמה רשום כי לאחר שנה החברה מחויבת להסיר את המבנים. אולם אז, לא ברור למה לכנות זאת פיילוט ולמה נדרשים הנתונים לגבי השימוש של המשתמשים."

 בינתיים, גורמים שזהותם לא ידועה (אבל אולי חלקכם יוכלו לנחשה), הביאו לחסימת עמוד הפייסבוק "עוצרים את הברזיה הביומטרית" בטוענה כי מדובר בעמוד עם תכנים פורנוגרפים, אך מנהליו הנמרצים של העמוד פתחו אחד חדש העונה לשם הפואטי: "בואו נחבר לברז מסך וקורא כרטיסי אשראי ונקרא לזה סטארטאפ".

 דוברות העירייה הנמרצת שלחה למערכת הארץ תגובה ארוכה שאין בה להבנתי דבר המשנה מהותית את הדברים המדאיגים שנחשפו בהסכם בין העירייה לחברת ווש.

פורסם בקטגוריה דברים שעשיתי בעירייה, מרחב ציבורי, סביבה, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

השאר תגובה