משפט שדה לגינת דרויאנוב בפלורנטין

עיריית תל אביב יפו ממהרת לנסות ולקבוע עובדות בשטח. לפני שבועיים היא ביקשה מפקיד היערות הממשלתי במשרד החקלאות, ישראל גלאון, רשות להעתיק ולכרות 34 עצים בגינת דרויאנוב. עשרות רבות של אנשים שלחו עררים לפקיד היערות הממשלתי, ובו הביעו את התנגדותם למהלך של העירייה. יחד עם הערר ששלחתי בעניין, כתבתי לגלאון כי "עבור תושבי השכונה (ואני ביניהם), גינת דרויאנוב היא הריאה הירוקה המשמעותית של השכונה. על כן, העתקת העצים כשלעצמה צפויה להנחית מכה קשה לאיכות החיים בשכונה. בנוסף, ידוע כי במקרים רבים של העתקת עצים משמעותה היא מוות עבורם. … מתוך בירור מקיף לגבי רצון העירייה בהעתקת/עקירת העצים, הכולל בין היתר עיון במסמכים שונים שהתקבלו מבקשת מידע שערכתי ושאילתא לראש העירייה בנושא (שלא העלה שום טיעון סביר בזכות ההגנה על המרחב הציבורי הירוק בשכונה), עולה כי העירייה פועלת בחיפזון. במקום למצוא פתרון זמני לשלוש כיתות גן הנמצאות כיום בסמוך לגינה, העירייה ממהרת לחסל מרחב עם עצים בוגרים שמהווה מוקד חברתי תוסס."

עצים הנידונים להעתקה בגינת דרויאנוב פלורנטין

עצים הנידונים להעתקה בגינת דרויאנוב פלורנטין

כעת התברר שמשפט השדה של הגינה נמצא מעבר לפינה. ביום שני הקרוב, 2.9.2013 יגיעו נציגיו של פקיד היערות אל הגינה. הם יעשו זאת ב-11:00 בבוקר, שעה שרובנו לא יכולים להיות שם, אבל מי שיכול/ה יותר ממוזמנת.

המחטף של הגינה והמעיין משפט שלמה שהעירייה העמידה בפני תושבי שכונת פלורנטין הוא ארוך ומפותל, כיאה לסיפורים גרועים באמת. עילם טייכר ערך עבודת תחקיר עמוקה ופרסם ב-Xnet כתבה המפרטת את הכשלים הרבים הכרוכים במחטף. בין היתר מתואר כיצד העירייה שילמה לעצמה על רכישת השטח של עצמה, ועל כך שלמרות שכבר מ-2010 היה ידוע כי אנו עומדים בפני בעיה של שטחי בתי ספר יסודיים באזור הדרום, לא נעשה שום מהלך עומק למציאת פתרון. בתגובה למהלכי העירייה אמרתי לטייכר כי "ראש העיר רצה לנפנף לפני הבחירות בזה שהוא מקים בית ספר בדרום העיר, כי באמת יש מצוקה אמיתית של מוסדות חינוך, אבל העירייה הסתבכה עם עצמה, לא תיכננה בזמן את שטחי הציבור, לא חשבה על מחויבות התושבים לגינה, ועכשיו חולדאי חייב להצדיק את ההחלטה הלא הגיונית".

אזור הגינה הוא מרכז חברתי שוקק. מלבד כיתות הגן הפועלות במקום במהלך היום, בשעות אחרי הצהריים מפעילה עמותת מהפך-תע'ייר פעילויות לילדים ולנוער מהשכונה. במכתב שנשלח היום (28.8.2013) אל עודד חוברה, מנהל אגף קהילה נוער וספורט, הביעו בעמותה דאגה לגבי העבודות המתוכננות באדמה מזוהמת שבמקום. בשל זיהום הקרקע ומחשש לסיכון בריאותם של ילדי הגן, העבודות אמורות להערך בשעות אחר הצהריים. מצב דברים זה מציב את פעילות העמותה בשעות אחר הצהריים בסכנה. לאור זאת, דרשה העמותה לדעת מה יעלה בגורל פעילותה בשנת הלימודים הקרובה, ומהו המענה שמתכוונת העירייה לתת לתושבי השכונה לטובת פעילות הקהילה והפנאי הקיימת.

אם יש לכן/ם דקה פנויה, כדאי לשלוח בלחיצת כפתור מכתב לרון חולדאי, לחברי המועצה ולנבחרי ציבור נוספים ולבקש מהם להשאיר את הגינה ולמצוא פתרון הולם לבית ספר בדרום העיר.

עדכונים שוטפים לגבי הפגישה עם פקיד היערות בגינת פלורנטין ובכלל אפשר למצוא בדף הפייסבוק פעילי בשביל פלורנטין.

פורסם בקטגוריה דברים שעשיתי בעירייה, מרחב ציבורי, סביבה, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

השאר תגובה