איך מתחילים את (יום) ראשון נכון

הוא לא חייב להיות מבאס, ובטח שלא כל שבוע צריך להיות קשה. תכלס, זה תלוי בהמון גורמים שעל חלקם אין לנו שליטה, אבל יש כמה דברים שהם לגמרי בידיים שלנו ויעזרו לכם להתחיל שבוע טוב יותר.

בנדנדה הנעה בין עומס לחשק נמוך, מידי שבוע מגיע לו יום ראשון בבוקר. אם זה היה נסגר רק בבוקר, הכל היה יחסית עוד בסדר, אבל בעצם הוא מסמל את בואו של שבוע עבודה שלם.

האמת היא שראשון נכון מתחיל בחמישי בערב. הרבע שעה האחרונה והנעימה הזו של חמישי, שכבר ניחוחות סוף השבוע כבר פה, אז כדאי להעיף מבט נינוח על שבוע הבא לראות מה יש לנו שם ולתכנן איך אנחנו רוצים שהשבוע בצידו השני של הסופ"ש יראה.

  1. להוסיף– לנקות שולחן מכל הפתקים המפוזרים לתוך היומן. משימות חשובות לשבץ לזמן בו הריכוז שלך בשיאו, משימות קטנות לשעות "הקשות" (מי אמר לפני/אחרי ארוחת צהריים ולא קיבל).
  2. לפנות– את הדוא"ל. בלי להזכיר שמות, יש אנשים שלא מפסיקים לעבוד גם בסופ"ש, אז לכבודם ולכבוד הדוא"לים שלא הספקנו להגיע אליהם בשבוע שעבר, תתחילו בחצי שעה סגורה ביומן לדוא"ל ועוד חצי שעה כבזו בסוף יום ראשון.
  3. לראות– מה הם הדברים הדחופים ומהם הדברים החשובים שחייבים לקרות בשבוע הבא. לוודא שנתתם להם מספיק זמן בשבוע הבא עלינו לטובה.city coffee
  4. לדחות– אם אתם מזהים דברים פחות דחופים או פחות חשובים (או שניהם) שיכולים לחכות לשבוע הבא ואף למועד מאוחר יותר, העבירו אותם אחר כבוד ביומן לזמן רחוק יותר.
  5. חלונות– עם כל הכבוד לתכנון ,אנחנו יודעים בוודאות שיהיו גם בצ"מים, יעני עניינים בלתי צפויים מראש. אז תשאירו כמה חלונות פנויים לאורך השבוע. ואם יהיה שבוע טוב במיוחד ללא בלתי צפויים, קדמו לתוך החלונות את המשימות שדחיתם לשבוע הבא (זה לרוב לא קורה, אבל תמיד טוב להשאיר מקום לאופטימיות זהירה).

ראשון הוא ראשון. בינינו לבין הסופ"ש מפריד אותו זמן מקסימאלי, אבל אם הצלחנו להבטיח שנעזוב את העבודה בשעה שתבטיח לנו קצת חיים ואנחנו סגורים על זה שהדברים הדחופים והחשובים כבר בתוך היומן, אפשר להתחיל אותו בראש קצת יותר שקט ומפויס.

פורסם בקטגוריה בלוג. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

השאר תגובה