איך זוכרים מיליון דברים קטנים?

החיים שלנו מורכבים מכמות פעילויות, מעגלים ומחויבות הולכת ומתרחבת. מצד אחד זה כיף, כי זה מאפשר לנו מגוון ועושר, מצד שני, לפעמים זה אוכל לנו את הראש עם כדורים שעפים לנו מכאן לשם ורשימות בלתי נגמרות של דברים שאנחנו צריכים לעשות.

הכדורים המתעופפים הללו לא רק מטרידים, אלא הם גם מקשים עלינו לבצע משימות בייחוד את המשימות המורכבות שמצריכות את הריכוז והנוכחות המלאים שלנו.

אז הנה שלוש דרכים פשוטות שמאפשרות לנו מצד אחד לזכור את מיליון הדברים הקטנים, ומצד שני, לאפשר לנו להיות מרוכזים בדברים החשובים ובמה שאנחנו צריכים לעשות ממש עכשיו.

  1. לכתוב כדי לשכוח

אין סיכוי שנזכור הכל, וכדי להוריד מאתנו את עול הזיכרון אפשר פשוט לכתוב כל כדור קופץ כזה שהוא עולה. עדיף לכתוב זאת מיד ביומן האלקטרוני, אבל לפעמים כפתרון ביניים (עד סוף היום) אפשר להשתמע בעט ונייר. למה? כי מעבר לכך נוצרות לנו רשימות מצפון בלתי נגמרות, שהן גם מכבידות וגם משאירות אצלנו את החשש התמידי המקנן שאולי שכחנו משהו.

  1. לתזמן לרגע המתאים

הנה זה היכה בכם, ונזכרתם בעוד משהו קטן וחשוב שחייבים לעשות, או שממש רוצים וכדאי לעשות? לכל זמן ועת לכל חפץ אמר קהלת וצדק. פתחו את היומן האלקטרוני איתו אתם עובדים ושבצו את המשימה בזמן המתאים. מהו זמן מתאים? כמובן זה תלוי בסוג המשימה, למשל: שיחות טלפוניות קצרות קלאסי בזמן נסיעה בין פגישות, מילוי טפסים/התקשרויות עם גורמים בירוקרטים בזמן ארוחת צהריים, קניות בסוף יום העבודה וכו'.חתול ופירות פריז

  1. תזכורות חוזרות עד לביצוע

כבר רשמתם ביומן בזמן המתאים, וכבר דיברתם עם מי שהייתם צריכים, אבל עוד לא קיבלתם את מה שאתם צריכים? אז בסוף השיחה העתיקו את התזכורת למועד רלוונטי ומתאים לעדכון ותגובה. באותו רגע תוכלו לכתוב ולשכוח ולהמשיך ולהתרכז במה שחשוב כרגע. אם המשימה כבר מומשה עד למועד התזכורת תוכלו למחוק אותה (בחדווה!). אם עדיין לא, אתם תהפכו להיות האנשים המסודרים הללו שסוגרים פינות.

נכון, אנחנו כנראה לא נהפוך לבודהות הנמצאים בהוויה מלאה ברגע, אבל הדרכים הללו יכולות להפחית משמעותית את האנרגיה שאנו משקיעים בלנסות ולזכור את כמויות המשימות, שיחות הטלפון והרצונות שמציפים את זכרוננו ויתנו לנו אפשרות להיות יותר ברגע.

 

פורסם בקטגוריה בלוג. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

השאר תגובה